MEKLĒT

Uzturs veselām acīm | Dabīgi acu vitamīni.


Tradicionāli tiek uzskatīts, ka liela daļa acu slimību ir saistītas ar novecošanu. Jaunākie pētījumi liecina, ka patiesībā tās izraisa neveselīga pārtika.

Jau astoņus gadus zinātnieki no ASV Tafta universitātes pārbauda teoriju, ka redzes pasliktināšanās ir maz saistīta ar vecumu, drīzāk ar to, ko mēs ēdam. Produkti ar augstu cukura saturu, ko pārmērīgā daudzumā lietojam un no kuriem cukurs ātri nonāk asinīs, kaitē ne tikai slaidam viduklim, bet var pasliktināt arī redzi. 

Ja mēs tikai nedaudz mainītu savu dzīvesveidu, piemēram, lietotu uzturā produktus ar zemu glikēmisko indeksu un regulāri vingrotu, lielu daļu redzes problēmu, kas tiek uzskatītas par novecošanas neatņemamu sastāvdaļu un tik daudziem cilvēkiem sabojājušas vecumdienas, varētu novērst. 

Zinātnieki uzskata, ka acīs vielmaiņa norit ļoti aktīvi, un to nosaka ne tikai glikoze, bet arī skābeklis.
Pārāk daudz cukura uzturā stimulē hipoksijas gēnu aktivizēšanu (kas samazina skābekļa līmeni). Vienkārši sakot, acis tiek bombardētas ar cukuru, bet nesaņem vajadzīgo skābekļa daudzumu.
Papildus acu slimības ir saistītas ar apēsto tauku daudzumu. Hārvarda Sabiedrības veselības skolas eksperti atklājuši, ka mākulas deģenerācijas slimnieki, kas ēda produktus, kuros bija daudz dzīvnieku valsts izcelsmes tauku, gandrīz četrkāršoja slimības progresēšanas risku.Turpretī tauki, ko satur zivis un rieksti un kuros ir daudz Omega 3 taukskābju, var pasargāt no šīm acu slimībām.
Bet zivis nav vienīgais produkts, ko profilakses nolūkā būtu vērts bagātīgi iekļaut uzturā.
Vairāki pētījumi rāda, ka arī augļu un dārzeņu ēšana (vismaz trīs porcijas dienā) par trešdaļu samazina mākulas deģenerācijas un kataraktas risku, bet 2. tipa cukura diabēta pacientiem vairāk nekā uz pusi samazina diabētiskās retinopātijas draudus.
Pētījumi liecina, ka acis ir ne tikai dvēseles, bet arī mūsu dzīvesveida spogulis. Vislabākajā receptē, ko ārsts mums varētu izrakstīt, lai novērstu ar novecošanu it kā saistītās acu slimības, varētu būt ierakstīti divi vārdi: gatavojiet paši!
Uztura (un dzīvesveida) plāns, kas patiks acīm.

Šī uztura programma kopā ar uztura bagātinātājiem ļaus vismaz palēnināt kataraktas, vecuma mākulas deģenerācijas un diabētiskās retinopātijas veidošanos. 
 
Ievērojiet Vidusjūras diētu, kurā ir daudz svaigu, dabiski audzētu augļu un dārzeņu, olīveļļa, pākšaugi un zivs. Cik vien iespējams, gatavojiet svaigu ēdienu paši.

Uzņemiet pietiekami daudz olbaltumvielu. Britu oftalmologs Stenlijs Evanss pavadīja vairāk nekā 40 gadu, pētot afrikāņu saslimstību ar kataraktu un citām acu slimībām. Viņš atklāja, ka daudzos gadījumos pacientiem bija izteikts olbaltumvielu deficīts. Evanss iesaka dienā uzņemt vismaz 70–80 gramu kvalitatīvu olbaltumvielu.
 
Pārstājiet smēķēt. Smēķēšana atstāj sliktu iespaidu uz visu organismu, bet īpaši ietekmē acis. Kadmijs, kas ir cigaretēs, nogulsnējas uz acs lēcas un ir viens no lielākajiem vaininiekiem, kas liek zaudēt skaidru redzi.
 
Ēdiet spinātus un visu veidu kāpostus – tajos ir daudz luteīna. Karotenoīdu grupā šis ir visiedarbīgākais antioksidants, kas vajadzīgs acīm. Daudz luteīna satur kivi, vīnogas, kukurūza un olu dzeltenums.

Pievērsiet uzmanību jūras veltēm. Krabji, omāri, garneles, lasis un citas rozā un sarkanas krāsas jūras veltes satur daudz astaksantīna. Tas ir ļoti spēcīgs antioksidants. Japāņu zinātnieki apgalvo, ka dienā jāuzņem tikai 6 mg astaksantīna, lai uzlabotu redzes asumu.

Neaizmirstiet zilo krāsu. Zilas un lillā krāsas augļi, dārzeni un ogas, piemēram, mellenes un zilenes, sarkanās vīnogas un kazenes, satur daudz antocianīdu, kas nepieciešami acs radzenes pigmentam, lai cilvēks labi redzētu krēslā.

Baudiet, bet ar apdomu. Austrālijā veiktajā pētījumā Blue Mountains Eye Study pierādīts, ka viens vai divi mazi mēriņi alkohola dienā uz pusi samazina kataraktas veidošanās risku. Cilvēkiem, kas katru dienu izdzer vairāk par divām alkohola devām vai to nelieto nemaz, šāda riska samazinājuma nav. Vēlies atbrīvoties no kāres pēc alkohola, uzzini kā šeit.  

Izvairies no saskares ar svinu. Arī tas tiek saistīts ar kataraktas veidošanos.

Valkājiet saulesbrilles. Japānā un citur veikti pētījumi liecina, ka acu pakļaušana spilgtai saules gaismai (ieskaitot ultravioleto starojumu) palielina kataraktas risku.

Kustieties. Fiziskas aktivitātes samazina iespējas rasties jebkādām acu problēmām, arī miopijai (tuvredzībai).

Multivitamīni. Kādā pētījumā, kurā pacienti ar mākulas deģenerāciju dzēra A, C un E vitamīnus, kā arī papildus uzņēma beta karotīnu, cinku, taurīnu, taukskābes (EPA un DHA), varu, luteīnu un zeaksanatīnu, salīdzinot ar kontroles grupu, būtiski uzlaboja redzes asumu. 

Krūmmellenes (Vaccinium myrtillus). Kāds pētījums atklāj, ka 200 mg krūmmelleņu ekstrakta (viens pats vai kopā ar beta karotīnu) būtiski uzlaboja redzi nakts un krēslas laikā – acis ātrāk pielāgojās tumsai, un, iznākot gaismā, redze atkal ātri atjaunojās. Tā kā melleņu ekstrakts kavē angioģenēzi (jaunu asinsvadu veidošanos), tas palīdz novērst arī tīklenes slimības, kas ir saistītas ar mazo asinsvadiņu pārlieku savairošanos. Vēl šis līdzeklis diabētiskās retinopātijas pacientiem sekmē asinsvadu caurlaidības un asins izplūdumu novēršanu acīs.

Uztura bagātinātāji veselai redzei:

Programma "Vesela redze" ietver tādus bioloģiski aktīvus dabīgus uztura bagātinātājs Safe 2 See un Safe 2 See Forte.

Programma fokuss - redzes asuma uzlabošana un acu noguruma mazināšana.

 


  


 Safe 2 See:

Omega-3 (zivju eļļa)
150 mg
Mellenes
7,5 mg
Luteīns
3 mg
Beta karotīns
2,4 mg
Vitamīns E
5 mg
Vitamīns B2
0,8 mg
Cinks
7,5 mg
Selēns
25 mkg

Safe 2 See Forte :

Vitamīns C
60 mg
Vitamīns E
5 mg
Vitamīns B1
1,4 mg
Vitamīns B2
1,6 mg
Vitamīns B3 (PP)
18 mg
Vitamīns B6
2 mg
Folijskābe (B9)
200 mkg
Vitamīns B12
1 mkg
Cinks
7,5 mg
Varš
1 mg
Mangāns
1 mg
Selēns
25 mkg
Samteņu ekstrakts
24,6 mkg
Luteīns
5 mg
Zeaksantīns
320 mkg
L-glutations
1 mg
Melleņu ekstrakts
50 mg


Uzzini kā iegādāties šos un citus VISION International People Group produktus SPIED ŠEIT.

Raksta gatavošanai izmantoti koārstitevnestāsta materiāli.