MEKLĒT

Kā stiprināt skropstas un veicināt to augšanu? | Eļļas garām un biezām skropastām


Skaistas, biezas un garas skropstas ir sievietes skaistuma neatņemama sastāvdaļa, tādēļ tās prasa īpašu kopšanu. 

Es jau rakstīju, ka skaistumkopšana ir mana sena mīlestība. Jau vidusskolas laikā man patika eksperimentēt ar dažādām sejas maskām un citām procedūrām. Un viena no lietām, ko sava izskata labā darīju regulāri, daudzu gadu garumā, bija skropstu kopšana ar rīcineļļu.

Šo labo paradumu biju piemirsusi, līdz manu uzmanību saistīja kāds raksts.

Rakstā ieteikts, ka vislabāk šai skaistuma procedūrai ir atvēlēt laiku pirms miega. Lai veicinātu skropstu augšanu, ir piemērots jebkurš līdzeklis, kura sastāvā ietilpst dažādi vitamīni, bet obligāta ir A vitamīna un eļļu klātbūtne. Visefektīvākais līdzeklis, kas veicina skropstu augšanu, ir ruma un rīcineļļas maisījums. Abas sastāvdaļas jāsajauc vienādā proporcijā.

Skropstu kopšanai mājas apstākļos var pagatavot dažādu eļļu maisījumus: tie var saturēt 2–3 vai pat vairāk eļļas veidu.Visi eļļas veidi jāsajauc vienādās proporcijās.

Lūk, daži eļļas veidi, kas ir piemēroti skropstu veselīguma uzlabošanai:
  • mandeļu eļļa – lieliski veicina skropstu ataugšanu;
  • rožu eļļa – mazina acu nogurumu un aizkavē novecošanas procesu;
  • rīcineļļa – veicina skropstu augšanu, novērš to izkrišanu, stimulē atjaunošanās procesus;
  • persiku un dadžu eļļa – nostiprina skropstas.

Eļļas un maskas uz skropstām jāuzklāj, izmantojot tīru skropstu tušas birstīti.

Te ir daži derīgi eliksīri skropstām un plakstiņu ādai:  

  • Jāsajauc rīcineļļa un kumelītes un koriandra eļļas ekstrakti. Šāds „kokteilis” ne tikai veicinās skropstu augšanu un nostiprinās tās, bet arī padarīs mīkstāku plakstiņu ādu. Kumelīte mazina muskuļu nogurumu, savukārt koriandrs paātrina vielmaiņu šūnās.
  • Jāņem rīcineļļa, alvejas sula un sasmalcināti pētersīļi. Visas sastāvdaļas jāsamaisa vienādās daļās – pa vienai tējkarotei no katras. Šāds maisījums nostiprina plakstiņu ādu. Lietošana: vienreiz dienā maisījums jāierīvē plakstiņu ādā. Plakstiņus var mazliet pamasēt, jo masāža pastiprina aktīvo komponentu iedarbību. Kursa ilgums – 1-2 mēneši.
  • Pēc dekoratīvās kosmētikas noņemšanas ieteicams nomazgāt acis ar zāļu novārījumu, kas pagatavots no rudzupuķēm un kumelītēm. Labs mundruma atjaunotājs pēc nogurdinošas dienas ir melnās tējas un kumelīšu uzlējuma kompreses.
  • Vienādās daļās jāsamaisa rīcineļļa un dadžu eļļa, pēc tam jāpievieno alvejas sula un eļļā izšķīdināts E vitamīns. Šāds balzāms jāuzklāj uz skropstām katru dienu. Atveseļošanas kurss – viens mēnesis.
  • Skropstas jākopj tikpat bieži kā mati. Jālieto tikai kvalitatīva skropstu tuša. Tušas marka jāmaina ik pēc 3–5 mēnešiem, jo ilgstoša vienas tušas lietošana var izraisīt skropstu izkrišanu. Katru vakaru pirms gulētiešanas rūpīgi jānoņem dekoratīvā kosmētika.

Ja ievērosi šos ieteikumus, tavas skropstas ilgstoši saglabās veselību un skaistumu.