MEKLĒT

Latvijas vīriešu veselības stāvoklis ir dramatisks, kā REĀLI uzlabot situāciju?

"Vīriešu mirstība no sirds un asinsvadu slimībām Latvijā ir trīskārt augstāka nekā sievietēm un situācija ir dramatiska jau 45 gadus veco vīriešu vidū"preses konferencē sacīja veselības ministre Ingrīda Circene, raksta ziņu portāli.

"Vīrieši uzskata sevi par veseliem, taču patiesībā jau 45 gadus veciem vīriešiem risks saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām ir dramatiski augsts

Ja riska faktori netiek laikus novērsti, diemžēl iestājas šīs pēkšņās nāves," sacīja Circene, norādot, ka situāciju iespējams uzlabot, samazinot smēķēšanu un pievēršoties veselīgam dzīvesveidam.

Kā liecina pērn Liepājā veiktais sirds veselības pētījums, tikai 34,2% vīriešu 45 gadu vecumā ir normāls ķermeņa svars, 31% tas ir palielināts, bet 34,8% vīriešu šajā vecumā vērojama aptaukošanās. 

Kopējais holesterīna līmenis normas robežās ir vien 31,3% vīriešu 45 gadu vecumā, kamēr 68,7% tas ir paaugstināts, preses konferencē sacīja Slimību profilakses un kontroles centra vecākā sabiedrības veselības analītiķe Iveta Pudule. 

Aptuveni piektā daļa vīriešu savukārt nezinot, vai viņiem jebkad veiktas holesterīna un cukura līmeņa pārbaudes.

"Neinformētības līmenis vīriešu vidū ir ļoti augsts," sacīja kompetenti avoti. 

Un norāda, ka detalizēts sirds veselības pētījums veikts vien Liepājā, tomēr pieejamie saslimstības rādītāji liek uzskatīt, ka situācija visā valstī ir ļoti līdzīga.

"Tikai paša cilvēka rokās ir tas, kā viņš nodzīvos savu atlikušo mūžu," 

sacīja Circene, norādot, ka, veicinot iedzīvotāju pievēršanos veselīgākam dzīvesveidam, ārstēšanā ieguldītos līdzekļus būtu iespējams ieguldīt citur. 

Piemēram, sirds šuntēšanas operācija izmaksā aptuveni 5000 eiro, kas ir līdzvērtīgi izdevumi 1000 profilaktiskām pārbaudēm. 

Tiktāl viss skaidrs. Fakti konstatēti. 


Ko darīt tālāk? Tas ir atstāts mūsu pašu rokās.

Nezinu kā tev, bet man tā liekas ļoti laba ziņa. Jo tu vari izvēlēties, un uzņemties atbildību par savu veselību. 

Un vēl labāka ziņa – šodien mums ir daudz un dažādas iespējas. Par tām, iespējams, ārsti tev nestāsta.

Sens ķīniešu sakāmvārds saka: 

Tūkstošiem jūdzu garš ceļojums sākas ar pirmo soli.
 
Kādā virzienā to spert?

Zinu no savas un savu klientu pieredzes, ka situācijā kad stresa daudz, ap vidukli jau apvijies kāds lieks kilograms, kad jau neliela pakustēšanās izraisa aizdusu, kad motivācija un ticība atgūt veselību, sparu un ...arī interesi par seksu liekas aiz trejdeviņām zemēm, mums vajag kaut ko tādu, kas neaizņem laiku, bet dod labu rezultātu.

Un tie ir uztura bagātinātāji.  

Uztura bagātinātāji ir vieglākais veselīga dzīvesveida paradums, ko ieviest ir pa spēkam pat aizņemtākajam vīrietim.

Vision bioloģiski aktīvo vielu kompleksi pabaro mūsu šūnas, ...orgānus...orgānu sistēmas...mēs sākam justies labāk, sāk atgriezties motivācija un dzīves spars, smadzeņu darbības ātrums un koncentrēšanās spējas.....

TAGAD var arī sākt domāt par sporta zāli un citiem veselīga dzīvesveida paradumiem.

Veselība un veselīgs dzīvesveids sākas ar pirmo soli.  

Kāds būs tavs pirmais solis?


Raksta gatavošanai izmantoti materiāli no portāla delfi.lv