MEKLĒT

Kā pasargāt redzi gada tumšajā laikā | Vitamīni acu veselībai Vision


Šķiet, ka mēs par sevi rūpējamies pilnā mērā: veselīgs dzīvesveids, kas ietver sabalansētu uzturu, uztura bagātinātājus, pietiekoši daudz ūdens, veltam laiku sporta nodarbībām un atvēlam kādu brīdi relaksācijai un stresa pārvaldīšani. Tomēr lieta,  par ko nezin kāpēc vienmēr piemirstam ir redzes veselība.    Mūsdienās redzei vajadzīga īpaša aizsardzība. Jo mūsu  acis šobrīd ir pakļautas lielai slodzei. Īpaši tagad gada tumšajos mēnešos, kad bieži sastopamies ar nepietiekošu apgaismojumu.

Nepietiekams apgaismojums rada acīm pastiprinātu slodzi, kas ilgtermiņā var novest gan pie redzes pasliktināšanās, gan galvas sāpēm, reiboņiem un pat sliktas dūšas. Tādēļ ir ļoti svarīgi lasot, strādājot ar datoru vai jebkādā citā veidā piepūlot acis, nodrošināt pietiekamu un pareizu apgaismojumu.
 

Pamēģini šādu vienkāršu redzes uzlabošanas vingrinājumu: 

Atrod telpā trīs punktus dažādos attālumos un pārmaiņus skatīties uz vienu, uz otru un uz trešo. Kā arī - uzlīmēt uz loga rūts sarkanu punktiņu un pārmaiņus fokusēt skatu uz šo punktiņu un ārā, tālumā.

Ideja šiem vingrinājumiem ir viena - likt muskulim trenēties un fokusēt skatu dažādos attālumos.

Dienas laikā pacenties ik pa laikam mirkšķināt, citādi acs netiek pietiekami mitrināta. Arī šobrīd, apkures sezonas laikā, gaiss paliek sausāks, tādēļ, ja ir sausa sajūta acīs, var pilināt mākslīgo asaru preparātus.

Ja ikdienā strādājam ar datoru, tad brīvdienās būtu ieteicams atpūsties pie dabas, skatoties tālumā, nekoncentrējot skatu uz kādu konkrētu objektu,


Pareizs uzturs labai redzei.

Ja tiek uzņemts pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs, tad lielākoties acīm nav nepieciešami papildus vitamīni. Diemžēl, veselīgs, sabalansēts uzturs tā jau sen nav mūsu ikdiena, un tā nav mūsu vaina: uzturs satur tikai 30 % no cilvēka organismam nepieciešamajiem vitamīniem, mikroelementiem un neaizstājamajām Omega taukskābēm.  

Ja rudens ir tas laiks, kad mūsu organisms pēc vasarā uzņemtajiem vitamīniem ir visspēcīgākais, tad grūtākais posms ir tagad un pavasara puse, kad organisma rezerves ir iztērētas. Tāpat ziemas periodā slimojam vairāk un arī organismam jāiztur ilglaicīga fiziska vai emocionāla slodze.

Lai palīdzētu acīm vēl ilgus gadus būt veselām, vai pat uzlabotu jau pabojātu redzi  ir vērts apdomāt papildu vitamīnu uzņemšanu.


Jau zināms, ka acīm īpaši noderīgas ir mellenes - gan svaigā veidā, gan aptiekās nopērkamo melleņu luteīna preparātu veidā. No dabīgajiem produktiem acīm derīgi ir jebkuri augļi un ogas, kas satur tumšo pigmentu, kā arī jebkuri citi augļi un dārzeņi kompleksai acs stiprināšanai.

Rekomendēts vitamīnu komplekss acu veselībai, redzes prpfilaksei un uzlabošanai ir Safe-to-see by Vision.

Safe-to-see sastāvā ietilpst polinepiesātinātās taukskābes Omega-3, luteīns, beta karotīns, vitamīni B2 un E, cinks, selēns un melleņu ekstrakts. 

Polinepiesātinātās taukskābes Omega-3 novērš iekaisuma procesu attīstību un palīdz uzturēt acs tīkleni veselīgā stāvoklī.

Luteīns – svarīgākais karotinoīdu dzimtas antioksidants. Tas darbojas kā gaismas fi ltrs, kas pasargā tīkleni no bojājumiem. Luteīns neitralizē brīvo radikāļu kaitīgo iedarbību un veicina redzes asuma pastiprināšanos.

Beta karotīns viegli asimilējas organismā un pārveidojas vitamīnā A – svarīgākajā redzes orgānu  normālas funkcionēšanas elementā.

Vitamīns B palīdz pastiprināt redzes asumu un uzlabo adaptāciju tumsā, un turklāt pasargā acu gļotādas no īsviļņu starojuma kairinošās iedarbības.

Vitamīns E palēnina vecuma makulārās degradācijas – pakāpeniskas gaismas jutīgo nervu šūnu acs tīklenes centrālajā zonā atmiršanas procesus.

Cinks veicina vitamīna A (retinola) transformāciju vielā, ko sauc par „retinālu”, kas nepieciešams acs tīklenes redzes pigmenta veidošanai.

Selēnam ir svarīga loma acs audu aizsargāšanā pret oksidējošiem bojājumiem. Selēna defi cīts var pavājināt redzes aparāta aizsardzību un izraisīt nopietnu redzes pasliktināšanos.

Melleņu ekstraktam piemīt vispārstiprinošs efekts, palīdz uzlabot redzes asumu un stimulēt acu adaptāciju tumsā. Pateicoties augstajam fl avonoīdu saturam, melleņu ekstrakts nostiprina asinsvadu sieniņas un veicina acs tīklenes šūnu barošanu.
 

Programma  „Redze” acu veselībai.

Kompānija Vision ir izstrādājusi speciālu programmu ar nosaukumu „Redze”, kas sastādīta no vairākiem uztura bagātinātājiem. Papildus Safe-to-see programmā ietilpst tādi UB, kā:

Antiox+ — galvenais antioksidantu avots;

Pax+ forte/ Pax + — sastāvs bagāts ar В grupas vitamīniem, kas atbild par redzi;

Senior — beta karotīna un B grupas vitamīnu avots;

Vinex – sastāvā ietilpst sīko vīnogu pulveris un vīnogu izspaidu ekstrakts, kam piemīt spēcīgas antioksidanta īpašības un redzi un organismu kopumā pasargā no apkārtējās vides agresīvās iedarbības;

Nature Tan — bagāts ar beta karotīnu, satur arī vīnogu ekstraktu un celulozi, kas palīdz saglabāt redzi ilgus gadus;

Brain-o-flex — kompleksā ietilpstošie – PNTS omega 3 un ginkgo biloba, vitamīns E un — beta karotīns – veicina acu aizsardzību no brīvo radikāļu graujošās iedarbības.

Parūpējoties parredzi ar Vision uztura bagātinātājiem, tu par to vari neuztraukties!

Te ir Safe-to-see lietotāju atsauksmes:


" Lietoju arī Safe 2C,pēc pirmo nedēļu lietošanas,acis miglojās,tagad lietoju otro iepakojumu un jūtu redzes uzlabošanos. "Agnija Lubgāne /Jūrmala/ 53 gadi

" Lietoju acu vitamīnu kompleksu Safe 2C un papildus veiku acu vingrinājumus. Tas man ļāva pamazām atteikties no lasīšanas ar brillēm. "Māra Podiņa /Rīga/ 66 gadi 
Lai uzzinātu vairāk acu vitamīnu kompleksu Safe-to-see by Vision, spied šeit.

Lai iegādātos acu vitamīnu kompleksu Safe-to-see by Vision, spied šeit.