MEKLĒT

Kāpēc mēs Novecojam -- Patiesie Novecošanās Iemesli


Neskatoties uz to, ka mēs dzīvojam ilgāk nekā iepriekšējās paaudzes, mēs joprojām novecojam, un ir vairāki galvenie mūsu organisma novecošanās cēloņi.   

Oksidatīvais bojājums.

Tas ir process kas līdzinās pūšanai, kuru uzsāk agresīvas skābekļa formas - brīvie radikāļi, vai kā tos vēl sauc - oksidanti
Brīvo radikāļu veidošanās

Kas veicina brīvo radikāļu veidošanos:   

- stress;
- smēķēšana;
- nepareizs uzturs;
- neveselīgs dzīvesveids;
- slikta ekoloģija ;
- ilgstoša uzturēšanās saulē.
Organisma pašatjaunošanās spēju zudums

Mūsu organismam piemīt fenomenāla spēja atjaunoties; sliktā ziņa šī mūsu spēja pakāpeniski pazūd otrajā dzīves pusē. Pirmajā dzīves pusē  šūnas spēj ātri dalīties - atjaunoties. Bet noteiktā dzīves brīdī atjaunošanas procesi palēninās, un pēc tam apstājās pilnībā, un organisms nomirst.  

Šūnu atjaunošanās procesa būtība un tā pilnīga izbeigšanās ir sekojoša:  uz mūsu hromosomu galiem ir aizsargi - telomēri. Katru reizi, kad šūna dalās telomēri saīsinās; līdz tie pilnībā pazūd un šūna zaudē savu spēju atjaunoties. Tātad telomēri - ir šūnu novecošanās bioloģiskais pulkstenis.    

Ķermeņa novecošanās.

Process, kas veicina tā pašiznīcināšanos, novecošanos un nāvi.

Novecošanās iemesli katrai var būt atšķirīgi. Tomēr šie ir vadošie: 

Hipoksija

Hipoksija ir skābekļa trūkums organisma audos (skābekļa bads). Visu bioloģisko struktūru dzīvības priekšnoteikums ir nepārtraukts enerģijas patēriņš. Attīstoties hipoksijai audu apgāde ar  skābekli ir nepietiekama. Tas noved pie enerģijas trūkuma šūnās, kam seko šunu nāve.    

Nepietiekama šūnas barošanās  

Šūnas barošanās nozīmē mikro un makroelementu, vitamīnu un citu uzturvielu asimilāciju, kas nepieciešami orgānu un sistēmu normālai funkcionēšanai. Bet ne visas barības vielas mēs vajadzīgajā daudzumā spējam uzņemt caur pārtiku; hroniska uzturvielu nepietiekamība izraisa nozīmīgus šūnu darbības traucējumus.  

Tā rezultātā šūnas ir neaizsargātas un pārtrauc pildīt savas funkcijas. Šis process ir jebkuras slimības sākums. Šūnas pabarošana ir veselīga ķermeņa pamats.

Ikviena no mums ir dzirdējusi par vitamīnu un minerālu kompleksiem, bet šūnu pabarošanai mums ir nepieciešams daudz vairāk -- arī noteiktas aminoskābes, fermenti un taukskābes, un to mūsu uzturā katastrofāli trūkst.

Nepiekams ūdens daudzums 

Mūsu ķermenis 85% sastāv ūdens, un tas nozīmē, ka arī mūsu šūnas. No tā izriet, ka mums ikdienas ir nepieciešams patērēt pietiekamu daudzumu ūdens, kas ne tikai piepilda ar mitrumu katru mūsu ķermeņa šūnu, bet ir nepieciešams visu ķīmisko organismā notiekošo procesu sastāvdaļa.
 
Ūdens ir lielisks šķīdinātājs: tas ne tikai šķidrina asinis, bet arī palīdz izvadīt toksīnus un citas kaitīgās vielas, uztur efektīvu vielmaiņu

Šlakvielu un toksīnu uzkrāšanās 

Toksīni, kas rodas paša organisma funkcionēšanas rezultātā:

Visa mūža garumā ķermeņa šūnās un audos uzkrājas daudz šlakvielu-toksīnu kaitīgas atkritumvielas, kas izraisa organisma autointoksikāciju – pašaindēšanos ar šlakvielām. 

Ja jaunībā mūsu organisms spēj izvadīt lielāko daļu atkritumu un kaitīgo vielu, tad vecumā pēc 35 gadiem tie neizbēgami sāk uzkrāties. Jāpiebilst, ka vēl tālāku organismā piesārņošanos veicina mūsu nepilnvērtīgais uzturs.
 
Toksīni, kurus uzņemam no ārpuses:

Kopā ar pārtiku un ūdeni mūsu organismā ikdienas nonāk daudz kaitīgo vielu: rūpniecības indes, smagie metāli, nitrāti, pesticīdi, u.c. Īpaši bīstama ir kancerogēno substanču iekļūšana organismā. Šīs vielas veicina vēža rašanos.  

Cīnīties ar šo piesārņojumu mums palīdz antioksidanti, pareizs uzturs un veselīgs dzīvesveids.  

Stress

Pēc Pasaules Veselības Organizācijas datiem līdz 95% visu saslimšanu ir saistītas ar stresu -- stresa izraisītas vai pasliktinātas. Par to, ka hronisks stress ir pats īsākais un noteiktākais organisma iznīcināšanas veids, šaubu domāju, nav vairs nevienam.  

Stresa būtība ir šāda

Jebkura nopietna stimula/pārmaiņu ( sauktas par stresoriem – stresa izraisītājiem) ietekmē cilvēka organismā tiek iedarbināta īpaša adaptīva reakcija. To mēs saucam par stresu

Tādējādi, stresa atbilde ir absolūti nepieciešama, lai organisms spētu pielāgoties un izdzīvot sarežģītos un mainīgos apstākļos. Īsāk sakot, stress ir nepieciešams, un var pat būt noderīgs. Tomēr, spēcīgs un ilgstošs stress noved pie ķermeņa paš/iznīcināšanās. 


Kā veidot savu pretnovecošanās programmu:

Jaunības noslēpums ir viens vārds – antioksidanti.


Kādu lomu cīņā ar novecošanos spēlē antioksidanti?

 
Antioksidanti ir vielas, kas aptur vai palēnina aktīvā skābekļa izraisīto organisko vielu oksidāciju

Antioksidanti neitralizē brīvos radikāļus - tās kaitīgās molekulas, kas veidojas organismā metabolisma laikā, stresa ietekmē ( saukts arī par oksidatīvo stresu) vai iekļūst mūsos no ārējā piesārņojuma: smoga, izplūdes gāzēm, ekoloģiski netīras pārtikas, ūdens, tabakas dūmiem.  


Brīvos radikāļus var salīdzināt ar nepilnīgām molekulām. Mēģinot atgūt pilnību, tās iesaistās dažādās bioķīmiskās reakcijās, izraisot citu šūnā esošo vielu oksidēšanos.  

Protams, šāda sevis pilnveidošana uz citu rēķina noved pie daudzu šūnu struktūru iznīcināšanas, kas ievērojami paātrina novecošanās procesu.  

Brīvo radikāļu terorija ir pasaulē vadošā novecošanās teorija. 

Antioksidantu aizsardzības sistēma cilvēkam ir dabas dota – mēs ar to piedzimstam; tomēr ar vecumu tā novājinās; Lejupslīde sākas jau pēc 30 gadu vecuma

Ja vēlamies saglabāt veselību ( nemaz nerunājot par jaunību) mūsu antioksidantu sistēmai ir nepieciešama pastāvīga atjaunošana -- mums ir nepieciešams periodiski uzņemt vielas ar antioksidantu īpašībām -- antioksidantus.
 
Antioksidanti mums palīdz cīnīties ar brīvajiem radikāļiem, galvenajiem mūsu novecošanās vaininiekiem, tos neitralizējot - apturot to destruktīvo uedarbību uz mūsu šunām.  

Tie palīdz novērst daudzu hronisku slimību attīstību ( ja tu padomāji par tām slimībām, kuras ārsti tev saka ir dabiskas tavā vecumā, netici viņiem!!!), būtiski palēnina novecošanās procesu, veicina pilnīgu uzturvielu uzsūkšanos, palielina mūsu patukšotos enerģijas resursus un stiprina imunitāti.  

Efektīvai cīņai ar brīvajiem radikāļiem un oksidatīvo stresu un novecošanos mums ir nepieciešams reāls risinājums. 

Un risinājums ir, un tā nav ideja vai pozitīva domāšana vai vēlme - tas ir reāls risinājums, un to lietot var ( un vajag) katra sieviete, kura sevi mīl un par sevi rūpējas.

Tās ir antioksidantu uztura piedevas  -- tās ir jāiekļauj katras sievietes veselības profilakses un atjaunošanas un pretnovecošanās programmā.