MEKLĒT

Kā Palīdzēt Bērnam Būt Veselam un Nosargāt no Slimībām

Pēdējā laikā es bieži saņemu e-pastus ar jautājumiem, kā mēs māmiņas un vecmāmiņas varam palīdzēt mūsu bērniem būt stipriem un veseliem, jo īpaši šajā aukstajā gadalaikā.

nostiprināt bērnu imunitāti, lai gada nogales skolas, bērnudārzu un vecāku darbavietu eglīšu pasākumi nebeigtos ar iesnām, klepu un brĪvlaika pavadīšanu gultā. (kā tas bieži gadījās man manā bērnībā). Manai meitai toties, kura lietoja uztura bagātinātājus jau no dzimšanas, šādu problēmu nebija. Viņa nekad neslimoja.


Kā atbildi uz daudzajiem epastiem, publicēju Bioloģijas zinātņu doktores, Latvijas Valsts universitātes bioloģijas un mikrobioloģijas institūta vadošā pētnieces Ilmāras Vīnas pārdomas un ieteikumus par to kā palīdzēt bērnam būt veselam:  

Kad bērns ienāk pasaulē, viņam jābūt veselam un stipram. Tomēr, kā apgalvo statistika, 1/3 daļa mazuļu jau piedzimst slimi, bet skolas vecumā jau 95% bērnu novērojamas novirzes no normas. 

Viens no tā iemesliem slēpjas vielmaiņas traucējumos, kurus var novērst ar uztura bagātinātāju palīdzību.

Par ko runā pieredze

Ar uztura bagātinātāju palīdzību novēršami tādi faktori kā nogurums un apātija, depresija un psihozes, samazinās negatīvā stresa ietekme, paaugstinās imunitāte, organisma spēja pre­toties saaukstēšanās un infekcijas slimībām. 

Uztura bagātinātāji labvēlīgi ietekmē veselu kaulu, zobu, matu, ādas attīstību, nostiprina atmiņu, kalpo intelekta attīstībai. Uzlabojas organisma stāvoklis kopumā, parādās dzīves prieks. Daudzi vecāki atzīmē, ka pazūd tāda pataloģija kā enurēze /urīna nesaturēšana nakti/ pirmskolas un skolas vecuma bērniem. 

Tam visam ir zināt­nisks pamats.
Cilvēka organisms - tā ir sarežģīta ķīmiska laboratorija, kurā nepārtraukti norisinās ķīmiskās vielmaiņas reakcijas. Ja tā noris pareizi - cilvēks ir vesels, bet, ja kaut kas nojūk, cilvēks saslimst. 
Lai šīs reakcijas norisinātos bez traucējumiem, organismam ar ikdienas pārtiku jāuzņem dažādi mikroelementi, vitamīni un citas vielas, kurām jābūt stingri dabas noteiktās proporcijās. 

Kad kāda no vielām nav noteiktā daudzumā, vai tiek izjauktas proporcijas, ķīmisko reakciju gaita organismā mainās, kas arī izsauc slimības. Vielas savstarpēji iedarbojas un pastiprina viena otras aktivitāti. 

Lūk kādēļ tik svarīgi lietot vitamīnu un minerālu preparātus kompleksā.

Lai nodrošinātu bērna organismu ar aktīvām vielām, viņam jāapēd aptuveni  1,5 kg svaigu dārzeņu katru dienu, taču tas nav reāli. 

Parasti bērni saņem uzturu ārpus mājas, bet "sabied­riskās" ēdināšanas kvalitāte neatbilst tam, kas bērnam būtu vajadzīgs: termoapstrādes un konservācijas laikā daudzas organismam vajadzīgas vielas /jods, hroms, selēns/ zūd, samazi­nās to aktivitāte. 

Tostarp bieži vien pusdienas tiek aizstātas ar čipsiem un konservētiem dzē­rieniem /Coca-cola un tml./, kas satur mākslīgus uzbudinātājus, kuri negatīvi ietekmē bērna organismu.

Bērna uzturs

Bioloģiski aktīvi uztura bagātinātāji arvien vairāk un vairāk ienāk mūsu dzīvē. To lietošana ir tikpat neizbēgama kā jaunas tehnikas, kompjūteru, mūsdienīgu televizoru un jaunu komuni­kācijas līdzekļu izmantošana. 

Bez šīs jaunās pieejas uzturam mūsu nākotne nav iedomājama.
Vajadzētu tikai iemācīties orientēties uztura bagātinātājos un pareizi tos pielietot.
Jaunām māmiņām jāzina: tieši bērnībā - gadus 20-30 uz priekšu veidojas cilvēka veselības bā­ze. Lai bērniņš izaugtu stiprs, vesels, un psihiski līdzsvarots jau mātes miesās, grūtniecības laikā būtu jālieto ne tikai pieaugušajiem paredzētos uztura bagātinātājus, bet arī bērnu uztura bagātinātāji, kas ar asinīm nonāk mazuļa organismā. 

Bērna uztura bagātinātājus ieteicams lietot laikā, kad bērns tiek barots ar krūti, jo tie labvēlīgi ietekmēs bērna organismu, nonākot tajā ar mātes pienu. Kad mazulis paaugsies, viņš jau pats varēs tos lietot katru dienu.

Kuri vitamīni un mikroelementi bērna organismam vajadzīgi vispirms?

Katram no tiem ir sava pamatfunkcija, kā arī dažas papildfunkcijas. Piemērām, lai augtu vajadzīgs A vitamīns, normālai smadzeņu attīstībai un funkcionēšanai  B vitamīni, kā arī D vitamīns. Taču vitamīns D strādā tikai kompleksā, tam vajadzīgs C, K, E, B9 vitamīni. 

Stresa un sprie­dzes noņemšanai nepieciešami B grupas vitamīni un magnijs, kas, savukārt, ātri izmantojas, jo vaja­dzīgi organismam ne tikai stresa gadījumos, bet arī slikta garastāvokļa novēršanai. 

Parasti bēr­ni izaug lielos kolektīvos, silītēs un bērnu dārzos, kur ir ļoti trokšņains un bērnu tas slikti ietekmē. Ne vienmēr viņš var sevi realizēt kā personība, un tas viņu traucē. Skolā psihoemocionālā slodze ir vēl lielāka.
Stresa situācijās organisma nepieciešamība pēc vita­mīniem, mikroelementiem un citām bioloģiski aktīvām vielām pieaug
Šajā situācijā tās profilaktiskās devas, kas ir apstiprinātas Vispasaules veselības aizsardzības organizācijā un attiecas uz visiem bērnu uztura bagātinātājiem, ir par maz.

Lai pilnīgi formētos kauli, bērna organismam vajadzīgs kalcijs, fosfors, magnijs, D, C, E, un K vitamīni.

Ļoti svarīgas ir attiecības starp vielām. Ja, piemērām, kalcija devu pieņem par 1 vienību, tad fosfors vajadzīgs 1,5 devas, bet magnijs apmēram 1/2 vai 3/4. Tas attiecas uz visiem vitamīniem un mikroelementiem, jo tie strādā tikai kompleksā un tikai attiecīgās proporcijās. Izrēķināt tās pašiem nav pa spēkam, un arī ne katrs ārsts to varēs izdarīt.

Tāpēc dažādu valstu vadošie zinātnieki ir izstrādājuši uztura bagātinātājus bioloģiski aktīvu piedevu veidā, kas satur visus organisma attīstībai nepieciešamo vielu kompleksu. Tādās piedevās tiek ievērots ne tikai cilvēka vecums, bet arī klimatiskās zonas, kurās cilvēki dzīvo.

Cik vitamīnu vajadzīgs?

Nesen Krievijas Medicīniskās akadēmijas zinātnieki izrēķināja, ka šodien profilaktiskās nor­mas pirmsskolas vecuma bērnam jau ir nepietiekamas. 

Tās nodrošina organisma vajadzības ti­kai par 50%, bet kad bērns sāk apmeklēt skolu, šis procents sarūk līdz 30%, t.i., bērna uztura bagātinātāju devu droši var palielināt. Vislielākajai tai jābūt pusaudžu /9-13g./ un jauniešu /14-18g./vecumā.

Interesanta ir Indijas pieredze. Tur bērniem vecumā no 1-5 gadiem vienu reizi 6 mēnešos nozīmē ārstniecisko kursu 40 A vitamīna devu veidā, t.i.,40 reizes vairāk kā vajadzīgs pieau­gušam organismam. Pēc šāda kursa stipri samazinās visu šim vecumam atbilstošo saslimšanu skaits /saaukstēšanās, pāruzbudinātība utt./, uzlabojas redze.

Tas nenozīmē, ka es rekomendēju visiem vecākiem patstāvīgi ķerties pie tādiem mēriem. Vienkārši tas ir pierādījums tam, ka uztura bagātinātāju profilaktiskās devas, kas noteiktas pasaulē, pastāvīgi tiek pārskatītas.

   Kā nosargāt bērnu no slimībām

Vide, kurā mēs atrodamies, ir pilna ar mikroorganismiem un slimību ierosinātājiem. Mūsu organisma labākais ārsts ir imunitāte, tā arī spēja uz pašaizsardzību, bet bērna vecumā tā vēl ir nestabila, tā kā attīstās tikai ar gadiem. Tādēļ bērni tik bieži slimo

Bioloģiski aktīvo vielu komplekss ir daudzkomponentu, kas stiprina imunitāti - vitamīni A, E, C, mikroelementi - kalcijs, magnijs, cinks, selēns un hroms.

Latvijas augsnē selēns un hroms ir nepietiekamā daudzumā, tātad tie ir nepietiekami arī augos un dzīvnieku izcelsmes organismos, no kuriem mēs pārtiekam. Latvijas ūdeņos ir nepietiekami fluora, kas nepieciešams bērniem organismam, lai veidotu un nostiprinātu zobu emalju.

Bērna uztura bagātinātāji parasti tiek radīti garšīgu konfektīšu veidā, kuras bērni ēd labprāt. Tās ir vienkāršas lietošanā un tai pašā laikā ļoti efektīvas laikā, kad nav citu iespēju aizsargāt un stiprināt bērna organismu.

Izstādes Expo-2000 (Hannoverē) paviljonā "Veselības aizsardzība" jau 2000.gadā izskanēja Vispasaules veselības aizsardzības organizācijas galvenā tēze -
"Profilakse - šodien tā ir vienīgā pareizā un nepieciešamā pieeja mūsu veselībai ".
Pagaidām nav mūsu spēkos strauji uzlabot apkārtējo vidi, samazināt piesārņojuma līmeni atmosfērā un likvidēt labvēlīgo augsni stresa situāciju veidošanās.
Vienīgā izeja ir iemācīties stiprināt organismu, lai tas varētu tikt galā ar apkārtējās vides agresiju.
Slimam organismam tas nav pa spēkam. Mūsu laikos var izdzīvot tikai stiprs organisms, ar augsti attīstītu intelektu. Tas nozīmē, ka mūsu uzdevums ir aizsargāt to ar profilaktisko līdzekļu palīdzību, pie kuriem pieskaitāmi bioloģiski aktīvie uztura bagātinātāji.

Veidot tādu aizsardzību vajag arī mūsu bērniem. Tā ir viņu izdzīvošanas ķīla nākotnē.

Ilmāra Vīna, kā optimālāko aizsardzību iesaka VISION bioloģiski aktīvos uztura bagātinātājus bērniem no līnijas Junior Hit.


Tava Bērna Veselība: Tas Nav Par Veiksmi!

 



Vitamīnu-minerālvielu kompleksi vienā sabalansētā komplektā – Junior Hit. 

Junior Hit, sastāv no 6 produktiem, ļoti veselīgiem un garšīgiem vitamīniem bērniem; tie papildina ar trūkstošajām uzturvielām mūsu bērnu uzturu, nodrošinot vislabāko aprūpi pa 360 grādiem. Uzzini vairāk.


Kompleksus izstrādājis franču koncerns Arkopharma, un tie ražoti Īrijā, atbilstoši stingriem bērnu produktu Eiropas kvalitātes un drošības standartiem, izmantojot jaunākās ražošanas metodes.

Sertificēti atbilstoši GMP standartam.